28 listopada 2020 r.  w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbył się wernisaż  wystawy pt.  „Kaszubska współczesność z korzeni wyrasta”. W mieniu pani dyrektor gości przywitał pracownik muzeum Tadeusz Wanke.

Szanowni Państwo!

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną informujemy, że otwarcie wystawy pt. “Kaszubska współczesność z korzeni wyrasta”  odbędzie się w trybie online 28 listopada o godz.  17.00.

Dostępna będzie na naszym profilu youtube oraz na facebooku Muzeum Kaszubskie Kartuzy. Serdecznie zapraszamy!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Nadszedł czas rozstrzygnięcia konkursu Historia ukryta w przedmiocie.
Dziękujemy za tak liczny udział i za zaufanie jakim nas obdarzyliście, dzieląc się opowieściami ukrytymi w przedmiotach należących do Was i Waszych bliskich.

Należą Wam się ogromne brawa za troskę jaką otoczyliście pamiątki rodzinne.

Zegar, młynek do kawy, piec, deska, aparat, wafelnica, obraz, żelazko, maszyna do szycia każdy ma wartość materialną, ale z opowiedzianą przez Was historią ma zupełnie inny wymiar.

Poznajcie laureatów i ich historie ukryte w przedmiocie:

Szanowni Państwo,

od dnia 10 listopada b.r. Muzeum Kaszubskie w Kartuzach (wystawa główna, wystawy czasowe) będą nieczynne dla zwiedzających. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu 58 681 14 42.

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na otwarcie nowej wystawy pt. "Kaszubska współczesność z korzeni wyrasta", które odbędzie się 28 listopada (sobota) godz. 17.00 w budynku muzealnym przy ul. Kościerskiej.