13 czerwca 2019 r., w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbył się wernisaż prac malarskich Krzysztofa Grebasza. Spotkanie licznie zgromadziło miłośników kultury myśliwskiej, w szczególności przedstawicieli Polskiego Związku Łowieckiego w Gdańsku oraz Koła Łowieckiego „Knieja” Gdańsk, którzy byli współorganizatorami wydarzenia. Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości przez Wojciecha Jaworowskiego, zastępcę burmistrza Kartuz, Andrzeja Klamana oraz Ryszarda Mielewczyka, przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego, można było usłyszeć między innymi „Dasz Bór” oraz inne utwory w wykonaniu Sygnalistów Łowieckich Gminy Sierakowice pod batutą Kazimierza Kroskowskiego. Podczas wernisażu czekał na wszystkich również słodki poczęstunek. Na wystawie zostało zaprezentowanych kilkadziesiąt prac o tematyce przyrodniczo-łowieckiej wykonanych akwarelami. Obrazy Pana Krzysztofa Grebasza można podziwiać na wystawie w Muzeum Kaszubskim obok ekspozycji stałej przez dwa tygodnie.

zdj. Ryszard Mielewczyk