17 września  w kartuskim Muzeum odbył się wernisaż wystawy malarskiej „Mistyk na Kaszubach”. Ekspozycję tworzy dwadzieścia osiem obrazów autorstwa Wiesława Grzecha.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, przedstawiciele lokalnych mediów, stowarzyszeń,  przyjaciele artysty.  Zebranych powitała Dyrektor Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach Barbara Kąkol.

Kilka słów o malarstwie i artyście przedstawiła prof. Bogna Łakomska z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.  Przewodnikiem po wystawie był sam artysta.  Znaczna  część prac Wiesława Grzecha  zabiera w świat abstrakcji, świadomego ruchu i eksplozji barw. Tu nic nie dzieje się bez przyczyny. Ciekawość świata i fascynacja życiem tworzy doskonały klimat w generowaniu uczuć. Artysta nie daje się zamknąć w żadne ramy, stąd  w jego twórczość to nie tylko ekspresja, impresja ale i  powracanie  do postimpresjonizmu.  Jego prace  gościły w różnych galeriach w kraju i na świecie. Ostatnie, powstałe w 2020 r. prezentowane są także w kartuskim muzeum.

Spotkanie uświetnił występ Ryszarda Borysionka (akordeon) i Piotra Bukowskiego (skrzypce).

Ekspozycja mieści się w trzech salach budynku muzealnego, można ją  zwiedzać do  15 października. Serdecznie zapraszamy!