Otwarcie kuźni Bazylego

26 kwietnia nastąpiło otwarcie kuźni Bazylego.

Na otwarcie kuźni przybyło mnóstwo gości, znajomych i przyjaciół Muzeum. Kuźnia została  udostępniona do zwiedzania w ramach ekspozycji stałej  muzeum. Dyrektor Muzeum Norbert Maczulis podziękował ofiarodawcy Panu Andrzejowi Dąbrowskiemu za przekazanie urządzeń kowalskich po swoim dziadku Bazylim. Wręczył także pamiątkowe dyplomy Panom : Andrzejowi, Mieczysławowi, Rafałowi Dąbrowskim za naprawę i instalację przekazanych w darze eksponatów. Kuźnia Bazylego została wyposażona w miech kowalski z 1911r. pochodzący z gdańskiej fabryki, palenisko i kleszcze, tokarki, szlifierki, obcęgi a także fotografie rodzinne.

kuźnia Bazylego

24 marzec 2019
V KONKURSU WIEDZY O FRANCISZKU TREDERZE – PATRONIEMUZEUM KASZUBSKIEGO W KARTUZACH pod patronatem Burmistrza Kartuz   Regulamin oraz karta zgłoszeniowa do konkursu (format .doc)
24 marzec 2019