Ograniczenie działalności Muzeum. Komunikat

Szanowni Państwo,

w związku z zagrożeniem epidemiologicznym Polski, zgodnie z zaleceniami organu prowadzącego naszą instytucję: Burmistrza Kartuz – działalność Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach zostaje zawieszona (ograniczona działalność).

Treść komunikatu ze strony  Gminy Kartuzy www.kartuzy.pl:

Szanowni Państwo, mieszkańcy gminy Kartuzy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy, uczniowie, rodzice! W związku z rosnącym zagrożeniem zachorowania na niezwykle groźnego wirusa COVID-19 potocznie zwanego koronawirusem, Premier Rządu RP podczas konferencji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu dzisiejszym potwierdził decyzję o odwołaniu wszelkich imprez masowych i ogłosił zamknięcie na okres 2 tygodni placówek kulturalnych i oświatowych.

Oznacza, to że podtrzymany jest

zakaz organizacji wszelkiego rodzaju imprez masowych i zgromadzeń.

KULTURA

Począwszy od dnia 12 marca zawiesza się funkcjonowania w zakresie usług publicznych instytucji kultury: teatrów, muzeów, filharmonii, kin, sieci kinowych, szkół artystycznych wszystkich szczebli. W Gminie Kartuzy dotyczy to Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, Galerii Refektarz i Kartuskiego Centrum Kultury. Od czwartku 12 marca wszystkie te instytucje zaprzestaną działalności w obszarze publicznym, który zakłada gromadzenie się dużej liczby osób podczas normalnej pracy instytucji oraz w godzinach pozalekcyjnych.

Praca instytucji kultury zapewniać będzie realizację wyłącznie czynności niezbędnych dla podtrzymania ciągłości działania tych instytucji.