Piętnaście instytucji z województwa pomorskiego otrzymało łącznie ponad 3 mln zł dofinansowania na roboty budowlane. Dzięki temu powstaną ośrodki rehabilitacyjno-edukacyjne i centra integracyjne dla osób niepełnosprawnych.

Dofinansowanie otrzymało łącznie 15 projektów. Wiele z nich dotyczy budowy nowych wind i platform, które mają ułatwić osobom niepełnosprawnym korzystanie z budynków użyteczności publicznej. – Cieszy mnie, że wśród beneficjentów są tak różnorodne instytucje – mówił podczas podpisywania umów Mieczysław Struk. – Chodzi o muzea, przychodnie lekarskie, miejsca kultu religijnego praz spółdzielnie specjalne. Dzięki planowanym zmianom, miejsca te staną się bardziej przyjazne i dostępne dla osób, które do tej pory nie zawsze mogły z nich korzystać – podkreślił Struk.

Na liście beneficjentów znalazło się także  Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera w Kartuzach, którego budynek gospodarczy zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, (43 000,00 zł)