EUROPEJSKA NOC MUZEÓW 2019 W KARTUZACH

Na gości przybywających 18 maja 2019 r. do Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, podczas tegorocznej edycji „Nocy Muzeów” czekało mnóstwo atrakcji. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 18.00 występem Pana Kazimierza Gruenholza z Chmielna, który zaprezentował kilka utworów muzycznych na kaszubskiej bazunie. Dzieci mogły korzystać z wielu zabaw oferowanych przez firmę Dynamic Event, a dla nieco starszych wielką atrakcją okazały się rekonstrukcje historyczne w wykonaniu SRH FORT, które przybliżyły manewry wojskowe oraz życie codzienne 66-tego Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po godzinie 19.00 mieszkańcy Kartuz mogli zobaczyć swoje miasto z lotu ptaka, podczas pokazu live z drona. Panoramę Kartuz 360° można było podziwiać również w specjalnych okularach 360 Samsung Gear VR. O godzinie 22.30 przybyłych gości zachwycił wyczekany pokaz laserowy, który mógł odbyć się dopiero, gdy zapadła już ciemność.

Podczas „Nocy Muzeów” ogromną popularnością cieszyło się oczywiście nocne zwiedzanie, gdyż stałe i czasowe wystawy muzealne można było oglądać aż do 1.00 w nocy. W tym dniu została także otwarta wystawa plenerowa pt. 66 Kaszubski Pułk Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (1919-1939) przygotowana przez Barbarę Kąkol. Oprócz tego na odwiedzających czekały warsztaty malowania na szkle, pokazy przędzenia na kołowrotku i wrzecionie, pokazy rzeźbienia w drewnie, a także wystawa zdjęć Michała Czacharowskiego. Wydarzenie wsparli PHU Koszałka, Hotel pod Orłem, ELUS, Joanna Reglińska, Alicja Steinka i Urszula Sychta. Partnerem była Północna TV, która relacjonowała wydarzenie na żywo.

Wspomnianą wyżej panoramę Kartuz oraz film z pokazu live zamieściliśmy również na naszej stronie - link poniżej:

Kartuzy z loty ptaka - zdjęcia oraz film z okazji Nocy Muzeów