Dnia 8 czerwca w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach  odbył się pokaz prac artystki Anny Skuczyńskiej Filcem malowane.

Anna Skuczyńska - projektantka i autorka wielu oryginalnych prac z zakresu  tkaniny unikatowej, specjalizująca się w artystycznym  filcowaniu na mokro - www.filcemmalowane.eu. Spod jej  rąk wychodzą doskonałe jakościowo unikaty o pięknych barwach i oryginalnych wzorach. Podstawowym surowcem, który wykorzystuje w pracy to  naturalny jedwab i wełna. Sama projektuje i stara się, aby wykonane przez nią rzeczy były  dopracowane w każdym szczególe, malowane filcem jedwabne szale,
sukienki, tuniki, kamizele, torby i wiele innych.

Na pokaz przybyło kilkudziesięciu gości, w tym Mieczysław Grzegorz Gołuński burmistrz Kartuz, Ryszard Mielewczyk przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego oraz przyjaciele muzeum i artystki.

Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a prace pani Ani wzbudziły   entuzjazm i podziw  wśród obecnych,  którzy docenili naturalne tkaniny, a przede wszystkim talent i pasję artystki.

Prezentacji prac artystki towarzyszyła lekcja pokazowa tanga prowadzona przez Elżbietę Wilk
doświadczoną instruktorkę tanga oraz pokaz tanga w wykonaniu pary tanecznej (Elżbieta Wilk i Krzysztof Kwintal).