Do muzeum zawitali uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach i    Liceum Ogólnokształcącego z Klasztornej.  Wysłuchali dowcipów po kaszubsku, zwiedzili ekspozycję stałą i cierpliwie  haftowali liczbę π. Doskonałym mistrzem w haftowaniu okazał się opiekun grupy Mirosław Lange.  Uczniowie ponadto bawili się w kalambury, łamigłówki kaszubskie,  biegali 3,14 okrążenia dokoła budynku. Ponadto układali rymy do wierszyków o liczbie PI.

Po godz.22 do muzeum dotarły dzieci z Dwójki, które malowały na szkle liczbę  π , rymowały po kaszubsku, grały w gry logiczne.  W trakcie zabawy z liczbą Pi uczniów w muzeum odwiedził burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Goduński oraz dyrektor SP 2 w Kartuzach Piotr Kloczkowski wraz  z Andrzejem  Karczewskim.

Dziękujemy za zaproszenie do udziału w NOCY PI pani Annie Dereń, dyrektor Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach