Pisanka z okazji 95 lat miasta Kartuzy

 22 marca 2018 r. w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego ogłoszono wyniki konkursu na najładniejszą pisankę z okazji 95 lat miasta Kartuzy.

 

Organizatorami konkursu było Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera wraz z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego im. F. Brzezińskiego w Kartuzach.

 

Konkurs był skierowany Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych (klas IV–VII), gimnazjów z terenu Kaszub a także do osób dorosłych. Każda pisanka zgłoszona do udziału w konkursie miała być pracą wykonaną własnoręcznie. Konkurs miał na celu zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do upowszechniania tradycji zdobienia jajek oraz własnych twórczych pomysłów na zdobienie pisanek oraz kultywowanie i promocję tradycji wielkanocnych.

 

Na muzealny konkurs napłynęło 170 prac. Piękne pisanki zostały wykonane przez uczniów różnych szkół w tym także trójmiejskich. Estetyka, pomysłowość, talent i różnorodny sposób zdobienia zachwyciły jurorów. Niestety mogliśmy przyznać tylko kilka nagród.

 

Komisja w składzie Marcin Plichta – Dyrektor Galerii Refektarz, Mirosława Kazana – Przewodnicząca Rady Muzeum , Elżbieta Kowalewska – Prezes ZKP O Kartuzy oceniała prace konkursowe. Nagrody i dyplomy wręczył laureatom Burmistrz Kartuz – Mieczysław Grzegorz Gołuński.

 

 

 

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce:

Kinga Kuziemkowska ZKiW Stężyca

 

II miejsce:

Martyna Płotka SP Lisie Jamy

 

III miejsce:

Aleksandra Drewing SP Łapalice

 

Wyróżnienia

Karolina Mielewczyk SP 2 Kartuzy

Oliwia Jeżewska SP Łapalice

Magdalena Miłosz SP 2 Kartuzy

Wiktoria Krawczyk ZKiW Brodnica Górna

Kacper Wydrowski SP Prokowo

 

 

KATEGORIA GIMNAZJUM

I MIEJSCE:

Małgorzata Król, Wiktor Drywa Katolicka Szkoła Podstawowa w Kartuzach

 

II MIEJSCE:
Julia Tusk Zespół Szkół nr 2 w Kartuzach

 

III MIEJSCE:

Oliwia Elgert, Gracja Elgert, Aleksandra Myszk

Katolicka Szkoła Podstawowa w Kartuzach

 

KATEGORIA DOROŚLI:

I miejsce: Alicja Serkowska

I miejsce ex aequo Elżbieta Brzeska

II miejsce: Anita Joskowska

III miejsce: Zofia Kuchta

Wyróżnienie Danuta Grabowska

 

 

Serdecznie wszystkim dziękujemy, uczestnikom, rodzicom, nauczycielom, dyrekcji, dorosłym za trud i poświęcony czas dla nas.

 

 

Aktualności

16 lipiec 2018
  Za nami kolejny Festiwal Nalewki Kaszubskiej wraz z etno - prezentacjami, które odbyły się w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. W ramach tego wydarzenia 14 lipca wszyscy chętni mieli możliwość zaprezen...

Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach
Copyright © 2012

Projekt i wykonanie: Projekt i realizacja: StudioArt.biz