W sobotni wieczór, w kartuskim muzeum odbył się niezwykły koncert świąteczny w wykonaniu  Weroniki Korthals. Towarzyszyli jej muzycy: Darek Śleszyński (gitara basowa) i Mirosław Hałenda (instrumenty klawiszowe).

Nastrojowy koncert świąteczny zachwycił zebranych. Usłyszeć można było kolędy i inne utwory, głównie w j. kaszubskim. Były także piosenki dla dzieci z projektu ZoZi, w którym brała udział m.in. córka pani Weroniki.Świetny występ był także zaproszeniem widzów do śpiewania, wśród których nie zabrakło dzieci. Wspólne wykonanie kolęd sprawiło im ogromną radość i było dla nich niesamowitym przeżyciem i wyróżniem.  Godzinny występ minął niepostrzeżenie. Wśród zebranych gości była Pani Sylwia Biankowska, wiceburmistrz Kartuz, która wręczyła upominek artystce: autoportret namalowany przez lokalnego malarza Tomasza Stachulskiego.

WERONIKA KORTHALS – urodzona w Pucku piosenkarka, kompozytorka, dyrygentka. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku (specjalność – dyrygentura chóralna,). Występowała m.in. na Festiwalach Piosenki Polskiej w Opolu, w Sopocie, w musicalu „Metro". Była wokalistką zespołu Ha-Dwa-O! Ma na swoim koncie solowe płyty „Na wiedno”, „Velevetka”, „W darënkù na Gòdë”, a także płyty „On” oraz "Więcej wierzyć". Jej kompozycje lub głos można usłyszeć na kilkudziesięciu albumach. Autorka muzyki w projekcie ZoZi - piosenki edukacyjne dla dzieci. Otrzymała Skrę Ormuzdową, Nagrodę Remusa, a także Srebrną Tabakierę Abrahama za działalność na rzecz Pomorza i Kaszub. Właśnie pracuje nad solową płytą z autorską muzyką do tekstów Łukasza Tartasa.

     

Koncert świąteczny w wykonaniu  Weroniki Korthals.

Towarzyszyli jej muzycy: Darek Śleszyński (gitara basowa) i Mirosław Hałenda (instrumenty klawiszowe).

     

                                              Na zdjęciu: Mirosław Hałenda.                                           Na zdjęciu Barbara Kąkol Dyrektor Muzeum Kaszubskiego.

    

Goście podczas koncertu świątecznego

     

Koncert świąteczny w wykonaniu  Weroniki Korthals.

 

     

     

      

Koncert świąteczny w wykonaniu  Weroniki Korthals.