Muzeum ponownie otwarte od 2 lutego!

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Kaszubskie w Kartuzach  jest otwarte dla zwiedzających od  2 lutego br. Udostępnione zostały wszystkie muzealne ekspozycje. Można je zwiedzać codziennie, od wtorku do piątku , w godz. 8.00 – 16.00, sobota 9.00 – 15.00. Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z nową wystawą pt. Kaszubska współczesność z korzeni wyrasta, której otwarcie nastąpiło w ubiegłym roku online. Teraz jest okazja aby zobaczyć ją na żywo!

 

Od 8 lutego  do soboty (13.02.)  włącznie, wstęp na wszystkie wystawy stałe i czasowe  jest bezpłatny.  O zasadach sanitarnych obowiązujących podczas zwiedzania Muzeum informujemy Państwa na naszej stronie internetowej oraz wszelkie niezbędne informacje uzyskają Państwo w recepcji muzeum.

Dla pierwszej osoby, która nas odwiedzi,  mamy prezent – publikację z elementami rozszerzonej rzeczywistości. Bajki kaszubskie w formie ilustrowanej to najnowsza propozycja wydawnicza Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach.

Publikacja jest pewnym uzupełnieniem ekspozycji i alternatywą do zapoznania się  z niektórymi treściami – legendami -  prezentowanymi na wystawie bez wychodzenia z domu.  Bajki,  tworzące   wspólną więź i  ciepłą  atmosferę w domu,  zawsze są wdzięcznym tematem do rozmowy z dzieckiem.  Stąd mamy nadzieję, że będą Państwo chętnie sięgać do tego wydawnictwa, gdyż książka posiada wiele funkcji: można ją przeczytać, pokolorować, posłuchać.  Jest wyjątkowa, gdyż  działa na różne nasze zmysły i zachęca do zabawy.  Łączy w sobie elementy wielu sztuk  i  niepostrzeżenie zadomawia się w naszych smartfonach.  Zamieszczone w niej tagi  NFC i kody QR pozwalają  przekierowywać  na linki z treściami bajek, umożliwiając  ich odtwarzanie poprzez urządzenia mobilne. Dodatkowym atutem są ilustracje, które za pomocą  aplikacji do rozszerzonej rzeczywistości,   ożywają  na naszym ekranie smartfona  w formie ruchomych obrazów.  Autorką tekstu jest Barbara Kąkol zaś  ilustracji i szaty graficznej -   Małgorzata Walkosz Lewandowska.