Zapraszamy Państwa do uczestnictwa  w naszym projekcie zatytułowanym Jednota w chërze. Archiwum Pandemii na Kaszëbach w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach.

Czas pandemii to wydarzenie historyczne, dlatego nasze muzeum pragnie przyjrzeć  mu się z bliska. Tworzymy Archiwum Pandemii na Kaszëbach - nagrywamy Wasze historie na przyszłość.

Chcemy wysłuchać i zapisać na przyszłość historii różnych Kaszëbów dotyczących pandemii. W projekcie może wziąć udział każdy (dzieci, młodzież, seniorzy, osoby wykonujące różne zawody). Wysłuchamy każdą historię. Może będzie ona  związana z lękiem o bliskich, o utratę pracy, o zdobycie szczepionki, a może wręcz przeciwnie o zadowoleniu z wykonywania pracy, nauki zdalnie, o  udzielaniu  pomocy, o szyciu maseczek.   Może ktoś o tym że się boi bo ma kredyt, ktoś o kimś kogo przez wirusa stracił. Ile ludzi tyle historii.
Pandemia koronawirusa odkryła też niezwykłe więzi mieszkańców. Do pomocy w walce z szybko rozprzestrzeniającą się chorobą ruszyło wielu, dobrych ludzi. Te wszystkie relacje  chcemy zgromadzić  na przyszłość.

Dołącz i podziel się swoją historią podczas pandemii. Projekt realizowany z okazji Dnia Jedności Kaszubów.

Bądźmy w kontakcie!

Formularz oraz zgoda na wykorzystanie wizerunku (format DOCX)